Pakuś i orkiestra. Książka dźwiękowa

44,99 

Pies Pakuś kocha muzykę – każdy jej gatunek, brzmienie każdego instrumentu, każdy ciekawy głos. Postawione na sztorc uszy zawsze wyłapią jakiś przyjemny dźwięk, a cztery łapy od razu za nim pobiegną… choćby w ciemny las.

Muzyka symfoniczna na leśnych polanach? Taki koncert nie może odbyć się bez Pakusia!

Muzyka, która prowadzi Pakusia leśnymi ścieżkami, to fragmenty różnych utworów, które w większości pochodzą z Karnawału zwierząt francuskiego kompozytora Camille’a Saint-Saënsa.

Zapraszamy najmłodszych czytelników do odkrywania piękna muzyki klasycznej. Pakuś chętnie pomoże im znaleźć muzyków chowających się wśród leśnych ostępów, podpowie, na jakich instrumentach grają i wysłucha wszystkich utworów choćby i sto razy. A podczas finałowego koncertu zaskoczy małych czytelników swoją rolą.

Książka dźwiękowa Pakuś i orkiestra to:

  • dawka muzyki klasycznej najwyższych lotów w wykonaniu wybitnych artystów (a do tego bardzo przyjemna);
  • okazja, aby dziecko poznało instrumenty orkiestrowe symfoniczne takie jak: klarnet, fortepian, skrzypce, kontrabas, ksylofon, pikolo, czelesta, wiolonczela, flet poprzeczny i fagot;
  • utwory dobrane tak, aby można było w nich bez trudu usłyszeć brzmienie pojedynczych instrumentów (właśnie taki charakter mają miniatury, które składają się na kompozycję Karnawał zwierząt – utwór, który od lat wykorzystywany jest w edukacji muzycznej od lat; to dlatego jego fragmenty najczęściej tutaj słyszymy);
  • nagrania prawdziwych instrumentów;
  • wysoka jakość odtwarzanej muzyki;
  • sympatyczny i pełen niespożytej energii czworonożny bohater, który potrafi zarazić czytelników swoją muzyczną pasją.

I co najważniejsze, wszystkie dźwięki wyczarujecie, dotykając kartek książki. W niej są one ukryte.

Na koniec ciekawostka: Karnawał zwierząt to dzieło, z którego Camille Saint-Saëns nie był dumny. Do tego stopnia, że zabronił jego publicznego wykonywania. Uważał bowiem, że szanujący się kompozytor powinien tworzyć jedynie „poważne” utwory. Karnawał zwierząt był zaś lekki i wesoły. Choć artysta bardzo się starał, aby ta „fantazja zoologiczna” została zapomniana, stało się inaczej.

Wysyłka
kurier DPD (15 zł), Orlen Paczka (9 zł), odbiór osobisty w Warszawie (0 zł)

Recenzje
Bajkochłonka
Granice.pl
Mama Rytmiczka
W naszej bajce

Seria muzyczna z psem Pakusiem
Doskonale wprowadzenie do świata muzyki w różnych jej odsłonach – a więc i klasyki, i gatunków współczesnych. To okazja, by poznać nie tylko wygląd instrumentów, ale również dźwięki, które można z nich wydobyć – słyszymy je, naciskając zaznaczone miejsca na poszczególnych stronach, muzyka wydobywa się przez specjalnie wbudowany w książkę głośniczek. Co ważne, książka zawiera nagrania prawdziwych instrumentów, a jakość odtwarzania jest wysoka.

Informacje dodatkowe

Waga 0,5 kg