Pakuś i orkiestra. Książka dźwiękowa

44,99 

Pies Pakuś kocha muzykę – każdy jej gatunek, każdy instrument, każdy ciekawy głos. Uszy postawione na sztorc zawsze wyłapią jakieś przyjemne dźwięki, a cztery łapy od razu za nimi pobiegną… choćby w ciemny las.

Muzyka symfoniczna na leśnych polanach? Taki koncert nie może odbyć się bez udziału Pakusia!

Muzyka, która prowadzi Pakusia przez leśne ścieżki i polany, to fragmenty różnych utworów, przy czym w większości pochodzą one z Karnawału zwierząt francuskiego kompozytora Camille’a Saint-Saënsa.
Zapraszamy najmłodszych do odkrywania piękna muzyki klasycznej – Pakuś chętnie pomoże im znaleźć kolejnych muzyków chowających się wśród leśnych ostępów, podpowie, na jakich instrumentach grają i wysłucha wszystkich utworów choćby i sto razy pod rząd. A podczas finałowego koncertu zaskoczy małych czytelników swoją rolą.

Książka dźwiękowa Pakuś i orkiestra to:

  • dawka muzyki klasycznej najwyższych lotów i w wykonaniu wybitnych artystów (a do tego bardzo przyjemna);
  • okazja, by dziecko poznało instrumenty orkiestrowe, a dokładniej – symfoniczne – takie jak: klarnet, fortepian, skrzypce, kontrabas, ksylofon, pikolo, czelesta, wiolonczela, flet poprzeczny i fagot;
  • utwory dobrane w taki sposób, by dało się w nich bez trudu wyróżnić brzmienie pojedynczych instrumentów (zresztą taki właśnie charakter mają miniatury, które składają się na kompozycję Karnawał zwierząt – ten utwór sprawdza się w edukacji muzycznej od lat, nie jest więc przypadkiem, że jego fragmenty najczęściej tutaj słyszymy);
  • nagrania prawdziwych instrumentów;
  • wysoka jakość odtwarzanej muzyki;
  • sympatyczny, pełen niespożytej energii czworonożny bohater, który potrafi zarazić czytelników swoją muzyczną pasją.

A co najważniejsze, wszystkie dźwięki wyczarujecie za… dotknięciem papieru.
Cała technologia ukryta jest w książce.

Na koniec ciekawostka: Karnawał zwierząt to dzieło, z którego Camille Saint-Saëns nie był specjalnie dumny. Do tego stopnia, że zabronił publicznego odtwarzania tego utworu aż do swojej śmierci. Artysta był bowiem mocno przywiązany do pewnej wizji sztuki muzycznej, według której szanującemu się kompozytorowi wypada tworzyć jedynie „poważne” utwory. Dość powiedzieć, że frywolna fantazja zoologiczna niejako wymsknęła się twórcy podczas urlopu. I chociaż artysta bardzo się starał, by została zapomniana, stało się inaczej.

Wysyłka
kurier DPD (15 zł), Orlen Paczka (9 zł), odbiór osobisty w Warszawie (0 zł)

Recenzje
Bajkochłonka
Granice.pl
Mama Rytmiczka
W naszej bajce

Seria muzyczna z psem Pakusiem
Doskonale wprowadzenie do świata muzyki w różnych jej odsłonach – a więc i klasyki, i gatunków współczesnych. To okazja, by poznać nie tylko wygląd instrumentów, ale również dźwięki, które można z nich wydobyć – słyszymy je, naciskając zaznaczone miejsca na poszczególnych stronach, muzyka wydobywa się przez specjalnie wbudowany w książkę głośniczek. Co ważne, książka zawiera nagrania prawdziwych instrumentów, a jakość odtwarzania jest wysoka.